top of page

НАВЧАЛЬНО - МЕТОДИЧНА РОБОТА

  Методичні об'єднання

            Заступник директора

  з навчально-виховної роботи

                 Волошина

        Ірина Олександрівна

             вчитель вищої

      кваліфікаційної категорії,

             старший вчитель

                      Методичне об'єднання

    вчителів початкових класів та вихователів

                   ( керівник Ратинська В.В.)

                     Методичне об'єднання

        вчителів природничо - математичного циклу

                   ( керівник Артьомова В.Г.)

                     Методичне об'єднання

                вчителів гуманітарного циклу

                   ( керівник Катрушенко Л.А.)

                       Методичне об'єднання

                   вчителів класних керівників

                     ( керівник Ратинська В.І.)

                                            Відзначаємо День науки

 

20 травня 2017 року в Україні відзначається День науки – професійне свято науковців та працівників наукової сфери.

       Учні початкових  класів зібралися, щоб познайомитися  з  історією винаходів та відкриттів в Україні.  Вчитель 3 класу  Батіна Оксана Володимирівна  підготувала  презентацію, виставку телефонів та вікторину.  Діти дізналися багато цікавого та корисного про речі,що нас оточують, про винахідників та їхні відкриття. Переглянули  пізнавальні мультфільми, відгадали загадки .

   Бібліотекар НВК Дмитренко Ольга Олександрівна  оформила  тематичну книжкову виставку, провела бесіди  з дітьми з нагоди  Дня науки, рекомендувала  маленьким читачам науково-популярну літературу.

     В цей день  отримали  свої нагороди  учасники  Міжнародних конкурсів з навчальних предметів.

Нагородження учасників конкурсу «Кришталева сова - 2017»

«Кришталева сова» - Всеукраїнський конкурс юних суспільствознавців.

Чотири учні  НВК прийняли участь в ньому в 2017 році.

   Дипломи ІІІ ступеня отримали Каліта Юлія, учениця 10 класу, та Шмадченко Максим, учень 9 класу.  Сертифікати учасника отримали учениці 9 класу: Анісімова Катерина, Броварь Дар`я.

  Лист подяки   від Всеукраїнської Спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської  освіти    отримала Артьомова Валентина Григорівна, вчитель фізики та математики,  за підготовку учасників конкурсу, популяризацію правових, філософських та історичних знань серед учнів.

   Бажаємо  учням НВК  більш активно розвивати свої здібності у вивченні суспільних дисциплін!

Робота з майбутніми першокласниками

Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючий одночасно.     І не тільки для малюка, який через декілька місяців стане «дорослим» школярем, а і для  його тата і мами. Навчання в школі  потребує відповідної психологічної підготовки, адаптації до умов навчального закладу. З цією метою вчитель початкових класівНижнєнськогоНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №36 Тосканова Алла Юріївна  розпочала заняття з дітьми-шестирічками. Основне завдання, яке поставила перед собою вчитель, - соціалізація дітей, а правильний настрій  дає можливість істотно полегшити звикання дітей до колективу, так би мовити влитися в шкільну родину.

      12 квітня учні 9 – 11 класів   і  Артьомова  Валентина Григорівна, вчитель фізики та математики, підготували та провели конференцію «Внесок українських вчених у розвиток  авіації  та космонавтики».

Повідомлення учнів про перших творців  космічної ракети, життєвий шлях космонавтів, учених-дослідників, особливості одягу та харчування космонавтів супроводжувалися показом ілюстрацій і фото. Учні 11 класу випустили тематичну газету «Перші кроки до зірок».

Конференція до Дня  авіації та космонавтики

Нетрадиційні форми проведення уроків

У формі ярмарку пройшов підсумковий урок  з української мови в 6 класі.

Тема уроку:  « Узагальнення й систематизація знань і навичок  з теми  «Числівник».

Вчитель української мови Катрушенко Людмила Анатоліївна розпочала урок словами Ю.Рибчинського:

Як вогонь у серці,

Я несу в майбутнє

Невгасиму мову,

Слово незабутнє.

                                 Обласний науково-методичний семінар

«Сучасні форми, методи й технології громадянського виховання школярів»

17 березня 2017 року відбувся обласний науково-методичнийсемінар «Сучасні форми, методи й технології громадянського виховання школярів».

 

Проблема громадянського виховання школярів знаходиться в центрі уваги всіх педагогів, які поступово спрямовують підростаючу особистість до вибору громадянських цінностей, стимулюють її бажання самовдосконалюватися, готують її до повноцінного життя в громадянському демократичному суспільстві.

 

Вчитель початкових класів Нижнєнського НВК «ДНЗ – ЗНЗ» № 36 Хитренко

Наталія Олександрівна взяла участь у семінарі. В своєму виступі вона розкрила питання щодо застосування сучасних форм та методів громадянського виховання молодших школярів, використовуючи презентацію з власного досвіду роботи.

Робота обласного семінару проходила в дружній атмосфері. Доповідачам були вручені сертифікати Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

На ниві навчання зроста «Геліантус»

17 березня 2017 року відбулося урочисте нагородження учасників

VII Міжнародно їприродознавчої гри «Геліантус».

Участь у грі брали 11 учнів. Це школярі 6-9 класів НВК. Завдання охоплювали когнітивно розвивальні завдання з біології, хімії, географії, фізики та природознавства. Школярі мали змогу виявити свої знання та навички.

Учнів урочисто нагородили дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів. Також школярі одержали пам`ятні подарунки.

Сертифікатом нагороджено і вчителя географії та біології Пилипчук Валентину Яківну.

«Олімпійське лелеченя – 2017»

І факел сьогодні запалений,
Хай полум’я дружби горить, 
Хай спорт український прославлений 
В серцях наших юних дзвенить.

 

10 березня 2017 року учням НВК №22, НВК №35, НВК №36, ЗОШ №23 випала можливість долучитись до олімпійського руху. В цей день на базі Нижнєнського НВК «ДНЗ-ЗНЗ» №36 Попаснянської районної ради були проведені зональні змагання районного конкурсу «Олімпійське лелеченя». На спортивно-масовому заході були присутні гості: голова Нижнєнської селищної ради Шопін В.В., ветеран педагогічної праці

Пилипенко Ю.Д., - які разом із вчителями фізкультури були у складі журі.

 

Усний журнал «Донька Прометея»,

присвячений творчості Лесі Українки

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, - писав Максим Рильський, - то найвідповідніше  слово було б - боротьба». З`явившись на рубежі двох століть і двох епох її творчість стала однією з вершин української  літератури. Ім`я поетеси овіяне всенародною любов`ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

   Цікавий усний журнал про творчість Лесі Українки  провели  27 лютого учні 9 -11 класів разом із вчителем української мови Катрушенко ЛюдмилоюАнатоліївною.

Тиждень англійської мови

День Святого Валентина! Чудове свято! День закоханих. День дружби. 14 лютого ми відзначили свято. Свято розпочалося виставкою валентинок. На всіх валентинках було написано "Happy Valentine's Day", "I love you".

А після уроків учні 9 - 11 класів зібралися на свято , на якому учні говорили про найбільше почуття людства. Кохання - це найпрекрасніше почуття, яке робить людей щасливими.

"I wrote your name in my heart. And it'll stay here forever" - це головна тема свята.

А діти 1 - 5 класів святкували "A Balloon Party".

У класі, прикрашеному повітряними кульками, діти грали, змагались, показували свої таланти. А закінчилось свято сюрпризом - вчитель частувала їх тортом.

Брейн-ринг «Світ українського слова»

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Саме в цей день  проведено мовознавчий брейн-ринг «Світ українського слова» під девізом :

Є мова – є майбутнє ! ! Мета цього заходу: формувати  в учнів розуміння того, що українська мова- наш національний скарб, без якого не може існувати  ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу й багатство української мови; виховувати любов до рідного слова, бажання спілкуватися рідною мовою.

21  лютого 7 учнів 2 класу взяли участь у Восьмому Всеукраїнському конкурсі з українознавства "Патріот" .  Конкурсні завдання цікаві, веселі, доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містять запитання з багатьох напрямків: мови, країнознавства, літератури та відображають різнобічну інформацію про Україну.

Бажаємо учасникам перемоги та з нетерпінням чекаємо результатів гри!

          ВІДБУВСЯ ВОСЬМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

                                  З  УКРАЇНОЗНАВСТВА «ПАТРІОТ»

Починається реєстрація на основну сесію ЗНО-2017!

 

Реєстрація бажаючих взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 06 лютого до 17 березня 2017 року!

Детальніше див. на сайт ДРЦОЯО на головній сторінці:  http://test.dn.ua

До уваги учителів укранської мови та учнів 9-х класів.

На порталі  osvita.ua розміщено збірник диктантів для державної підсумкової атестації з української мови, що проводитиметься в 9 класі. У добірці запропоновано 100 текстів диктантів, що охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах. Користуватися збірником  можна за посиланням: http://osvita.ua/school/certification/card/50325/

                                 День безпеки в Інтернеті 

під гаслом«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

     Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

                               В 2017 році День безпеки в Інтернеті припадає на 7 лютого.

Участь у І етапі   Всеукраїнського конкурсу

                  «Шкільна бібліотека - 2017»

Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства культури України від 25 січня 2012 року № 61/58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2012 року за № 209/20522, наказів Міністерства освіти і науки України від 11.03.2016 № 247 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»,  від 23.05.2016 № 559 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017», наказу Департаменту освіти і науки Луганської ОДА від 04.10.2016 р. №219С, наказу КУ «Попаснянський РМЦ» від 29.12.2016  № 32-н

бібліотекар НВК  Дмитренко Ольга Олександрівна  приймає участь  у

І (районному)  етапі Всеукраїнського  конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017» в номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей».

Конкурсні роботи  будуть розглядатися членами журі районного методичного центру  після 15 лютого 2017 року. Слідкуйте за новинами.

Агресивна дитина: як їй допомогти?

       18 січня 2017 року вихователь Метьолкіна Вікторія Володимирівна прийняла участь в районному психолого-педагогічному семінарі для вихователів дошкільних навчальних закладів, практичних психологів та соціальних педагогів, що пройшов на базі Попаснянського ДНЗ № 1.

Семінар складався з двох частин: теоретичної та практичної. Було дуже корисним дослідити  причини дитячої агресії, її види та способи зняття агресії у дітей дошкільного віку.

НАВЧАЛЬНІ ДОСЯГНЕННЯ УЧНІВ ЗА І семестр 2016 - 2017 н.р.

На 1 вересня 2016 року  в НВК 11 класів,  88 учнів. Впродовж І семестру навчального року вибули – 5,

прибули – 5 учнів. На кінець семестру – 88 учнів.

За результатами семестрового оцінювання учнів з високим рівнем навчальних досягнень – 4: Жаданова Ганна (3 клас), Шмадченко Максим, Шопін Валерій, Сирик Артем (9 клас); з достатнім рівнем навчальних досягнень – 23 учні; із середнім рівнем – 40 учнів;  з початковим рівнем -1 учень.

7 учнів мають можливість у ІІ семестрі покращити свої результати  з одного або двох предметів і поповнити ряди учнів з достатнім  рівнем навчальних досягнень, якщо приділять більш уваги навчанню.

                         Наполегливості та наснаги всім учням у ІІ семестрі!

VIIІ Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»-2017

Організаційний комітет творчого об’єднання «Соняшник» потурбувався про те, щоб для українських учнів цей період навчання пройшов з користю, цікаво та незабутньо.

Отож, оголошуємо про початок реєстрації на VIІI Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник» для учнів 1-11 класів.

               ВОСЬМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З                                                                             УКРАЇНОЗНАВСТВА «ПАТРІОТ»

Запрошуємо учнів загальноосвітніх навчальних закладів до участі у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот». За сім років існування конкурс став захоплюючою мандрівкою у світ мови та літератури, історико- культурного розмаїття України, майданчиком для урізноманітнення навчального процесу та удосконалення здобутих знань

Міжнародний    інтерактивний конкурс  юних    істориків «Лелека»

На виконання наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.02.2012р. №98 «Про затвердження Правил проведення Міжнародному інтерактивного конкурсу юних  істориків «Лелека»

Вихователі  підрозділу ДНЗ: Малишко Ірина Володимирівна, Метьолкіна Вікторія Володимирівна та Ніколаєва Альона Володимирівна  - прийняли участь  в  районному  огляді - конкурсі дидактичних посібників «Рідна країна -Україна»  в номінації  «Найкраща авторська  дидактична гра».

В колективній  авторській роботі були представлені ігрові вправи «Одягни ляльку», «Національний одяг дівчини-українки та хлопчика-українця», національне лото, пазли «Карта України» тощо. Грамотою відділу освіти Попаснянської РДА нагороджений колектив вихователів ДНЗ.

              Огляд - конкурс  дидактичних посібників

                          «Рідна країна Україна»

Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році?

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно доПоложення про ДПА, що затверджено наказом МОН у 2014 році.

      Моніторингове  дослідження  якості навчальних                    досягнень учнів з української мови

   Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації від 08.11.2016 № 252с,  листа КУ «Попаснянський РМЦ» від 11.11.2016 № 302   в НВК 17 листопада 2016 року було проведено  моніторингове дослідження якості навчальних досягнень учнів 11 класу з української мови у форматі  зовнішнього  незалежного  оцінювання

з метою порівняльного аналізу результатів річного оцінювання (10 клас) та результатів моніторингового дослідження.

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

2016 рік – РІК  АНГЛІЙСЬКОЇ  МОВИ.

З метою  популяризації вивчення англійської мови  в НВК   проведені заходи в рамках  Тижня англійської мови:

  • Конкурс тематичних газет.

  • Конкурс англійської  пісні.

  • Вікторина «What? Where?  When?».

  • Конкурс кросвордів «Англомовні країни».

  • Флеш-моб «Сонети В.Шекспіра».  

Перелік творів для читання за оновленою програмою (початкові класи)

Літературне читання 2 клас (назви творів рекомендовані для читання)

Перелік авторів, які визначені в колі читання оновленої програми з  «Літературного читання» , має рекомендований характер і може бути змінений учителем з урахуванням читацьких інтересів учнів та авторами чи укладачами підручників, зважаючи на авторську концепцію підручника

Семінар "Освіта з ціллю набуття життєвих навичок та                                психосоціальна підтримка"

      У місті Краматорську відбувся зональний семінар «Освіта з ціллю набуття життєвих навичок та психосоціальна підтримка», організований Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно із Громадською організацією «Освіта через здоров’я».

 

     Метою заходу стала оцінка проекту «Вчимося жити разом», що реалізується Міністерством освіти і науки України, його компонентів «Освіта на основі життєвих навичок» та «Психосоціальна підтримка» в межах ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» Служби Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО).

       Ратинська Вікторія Володимирівна, вчитель початкових класів, прийняла участь в семінарі. Цілий рік вона працює над впровадженням проекту "Вчимося жити разом" на уроках основ здоров'я. Активно співпрацювала в обговоренні питання щодо раціональності впровадження данного проекту.

    Протягом двох днів плідної роботи на пленарних секціях був розглянутий досвід роботи, обговорені виклики та потреби із життєво важливих умінь та навичок, психосоціальних компетентностей дітей, батьків і педагогів. Представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та міжнародні експерти отримали як конструктивний зворотний зв’язок, так і емоційний позитивний заряд від учасників проекту. 

Науково - методичний семинар "Інклюзивне навчання.

                                          Перші кроки"

     11 листопада 2016 року в м. Попасна Луганської області для заступників директорів із НВР, учителів-асистентів, практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів відбувся районний науково-методичний семінар «Інклюзивне навчання. Перші кроки». До участі в роботі семінару були залучені завідувач обласного Центру практичної психології та соціальної роботи Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук Байдик Віта Володимирівна та методист з інклюзивної освіти Луганського ОІППО Галенко Любов Анатоліївна.

     Прийняли участь в роботі семінару директор НВК № 36 Бровар Олена Степанівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Волошина Ірина Олександрівна. У своєму виступі Бровар О.С. розповіла про особливості організації роботи в 5 класі за інклюзивною формою навчання, про роль вчителя при викладанні української мови та літератури, математики, природознавства, основ здоров`я тощо.

Під час роботи семінару ознайомилися з особливостями організації навчально-виховного процесу в класах з інклюзивною формою навчання, з досвідом викладання предметів за двома програмами, з формами роботи асистента вчителя та індивідуальним супроводом дитини, роллю психолога в  інклюзії.

Для учасників семінару були показані майстер-класи з проведення уроків з помічником вчителя та другим вчителем у класі.

Семінар сприяв підвищенню професійної компетентності педпрацівників.

                                     Інструктивно-методична нарада

 

                                 Національно-патріотичне виховання

                        як стрижневий напрям виховної роботи сьогодення

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті.

Серед виховних напрямів  найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу  як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.

Організація навчально-виховного процесу в класі

                  з інклюзивною формою навчання

      Право на рівний доступ до якісної освіти є невід’ємним правом кожної без винятку дитини, яке закріплене у Конституції України та інших законодавчих документах. Практичним забезпеченням цього права для дітей з особливими освітніми потребами є впровадження ідей інклюзивного навчання.

bottom of page