ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
З 01 по 31 жовтня 2019 в Нижнєнському НВК «ДНЗ-ЗНЗ»№36 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».Діти активно і з задоволенням приймали участь у заходах, які були спрямовані на популяризацію читання, розширення кола пізнавальних інтересів учнів, залучення нових користувачів бібліотеки, рекламування бібліотеки, створення ії іміджу.
Бібліотека – море книг,
Бібліотека храм науки…
Переступайте наш поріг
Беріть скарби нетлінні в руки!
Вони – це згусток давнини,
Вони – це всіх епох розмова,
Вони прийшлиі з давнини
Як наша виспівана мова.
Тож, не минайте цей поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекраснішихдоріг,
Ніж в цей вселюдний храм науки.
Робота учасника Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека"
Номінація: "Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей"
Вас вітає бібліотека Нижнєнського НВК «ДНЗ-ЗНЗ» №36!
Шкільній бібліотеці належить особливе місце в бібліотечному просторі. Насамперед вона навчальна, оскільки повинна забезпечувати інформаційною літературою процес навчання. У той же час бібліотека виконує функції спеціальної педагогічної бібліотеки, обслуговуючи педагогічний та дитячий колектив школи, надаючи учням позапрограмові матеріали, допомагаючи в позакласній і позашкільній роботі. Сучасна бібліотека є невід'ємною ланкою навчально-виховного процесу, а робота бібліотекаря стає складнішою і водночас – більш творчою.
Працюючи у шкільній бібліотеці, я поставила собі за мету зробити все можливе, щоб мої читачі дружили з книгою – постійним джерелом знань, надбаним людством протягом багатьох віків. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певною сумою знань, засвоїти досвід попередніх поколінь, долучає читача до культурних надбань та цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Книга – головний засіб навчання. Гарна книга — і вихователь, і вчитель, і товариш, і друг. Навчити дитину любити книгу, сприймати її як невичерпне джерело пізнання світу, знань і мудрості народної - головне завдання нашої шкільної бібліотеки. Велику роль у розв'язанні цього завдання займає масова робота шкільної бібліотеки.
Дитинство — це той неповторний час, коли мала людина відкриває для себе світ, коли в ній росте іскринка творчості, а саме життя є стихією гри, що для дитини — найсерйозніше заняття. Саме добра дитяча книга відіграє важливу роль в житті дитини. Але якщо дитина запитує:«А навіщо читати?», чи зможемо ми дати таку ж щиру відповідь, не відбуваючись стереотипними фразами, які діти частіше за все пропускають повз вуха?
Той, хто пізнав радість спілкування з друкованим словом, добре знає про те, що читання — це бурхлива гра уяви, інтенсивна робота думки, творчий процес, який дає ні з чим незрівняну насолоду.
Найбільшу увагу в цьому напрямку я приділяю молодшим читачам. На власному досвіді я переконалась у тому, наскільки важлива перша зустріч з майбутніми читачами – учнями першого класу, адже від неї залежить подальше бажання або небажання відвідувати бібліотеку. Традиційно це бібліотечний урок – екскурсія в шкільну бібліотеку. Привітність, увага до маленького читача допоможуть йому в майбутньому відчути себе особистістю. Вплив на формування відносин дитини з бібліотекою та бібліотекарем має ознайомча бесіда. Для учнів 1 класу в бібліотеці проходить в вересні захід «Рада знайомству, мій юний друже», під час якого діти знайомляться з шкільною бібліотекою, беруть участь у вікторині «У світі казки чарівної» та розповідають про свою найпершу улюблену книгу.(фото 1)
Шкільна бібліотека є центром гармонійного розвитку школярів, формування їхньої духовної культури, ціннісних орієнтацій та національної свідомості.
З цією метою проводяться:
- культурно-масові заходи ;
- бібліотечні уроки ;
- книжкові виставки, огляди літератури ;
- екскурсії, віртуальні подорожі ;
- бібліотечні акції ;
- бібліотечні ігри (вікторини, брейн-ринги, інсценізації).
Серед наочних форм популяризації книг найважливіше місце посідає книжкова виставка – традиційна форма роботи бібліотеки, один із засобів в пливу на інформаційну поведінку читача. Цінність цієї форми для читача визначається тим, що він може зняти книгу з виставки, погортати її, швидко переглянути ілюстрації, зміст, передмову. Таке первісне ознайомлення з книгою поглиблює і робить інтерес більш цілеспрямованим. Книжкові виставки мають впливати на дитячу фантазію, пробуджувати до творчої діяльності.
Окрім тематичних виставок в нашій бібліотеці завжди діють такі виставки: « Україна читає», «Для мам і тат що виховують малят», «Для вас, дівчата!»,«Поспішає в гості казка», «Що? Де? Коли?», «Для вас, розумники і розумниці!» .
Щорічно в жовтні місяці проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У період з 01.10.2015р. по 31.10.2015р було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина-патріота України» в якому брали участь учні 1-11класів.
Є у нас таке свято — день Козацької Слави, яке ми святкуємо 14 жовтня. Перед цим днем було проведено фізкультурно –патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави», в якому учні 5-11 класів демонстрували не тільки свої фізичні здібності а й відповідали на питання вікторини «А ну, який з тебе козак?», яку проводила наша бібліотека.
Шкільний музей став центром громадсько-патріотичного виховання на час віртуальної подорожі «Україна: сучасна і минула» для учнів 5-7 класів. Діти знайомилися з побутом та традиціями українського народу і «перенеслися» в минуле за допомогою раритетних експонатів шкільного мею.
В листопаді місяці проходять заходи на яких ми вшановуємо жертв голодоморів 1932-1933 років. Бібліотека проводить виховну годину
« Запалимо свічку » до річниці Голодомору 1932-1933рр.
В лютому, до дня виведення військ з Афганістану та вшанування пам’яті
загиблого земляка Згурського Юрія, бібліотека проводить годину пам’яті
«Афганістан – біль солдатських матерів».
В квітні , до роковин аварії на Чорнобильській АС, проходить година пам`яті «Дзвони Чорнобиля».
В вересні до Всеукраїнського дня шкільних бібліотек проводиться театралізоване дійство «Цей мудрий світ – Бібліотека !» для учнів 1- 4 класів .Діти з задоволенням спілкуються з Пані Книгою, відповідаючи їй на загадки. Особливо дітям подобаються Читайлик з Незнайликом. Їм діти розповідають віршики, прочитані казки, правила поводження з книгами, відгадують загадку Золотого ключика, який відкриває двері в чарівний світ Бібліотеки. Після проведення заходу діти залюбки фотографуються з Читайликом і Незнайликом.
В жовтні 2016 року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проведено під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
Головна мета Місячника– стимулювання і підтримка читання,
Широке використання потужних можливостей літератури у вихованні
Підростаючого покоління.
У період з 01.10.2016р. по 31.10.2016р було проведено ряд заходів в яких брали участь учні 1-11 класів.
Протягом місяця проходила акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом». Учениця 6 класу Бондаренко Вероніка подарувала бібліотеці 9 книг зі своєї домашньої бібліотеки.
Весь місяць проводився конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо», в якому прийняли участь учні 2-8 класів. Стенд не зміг вмістити всі малюнки і на ньому представлені найкращі (на думку читацького активу бібліотеки).
З 10 класом проведено бібліотечний урок «Книги, які допомагають мені вчитись», на якому учні згадували, як користуватися словниками, для чого потрібні довідники та енциклопедії.
А учні 11 класу прийняли участь у Літературних посиденьках «Давайте пригадаємо». У кожної людини з дитинства залишаються спогади про найбільш улюблені книги, які найбільше запам’яталися, які хочеться перечитувати знову і знову. Одинадцятикласники з задоволенням згадали свої улюблені книги дитинства, розповіли, чому саме ці книги їм подобались, знайшли їх на полицях і ,на згадку, сфотографувалися з ними. Також ми з ними не залишили без уваги твори, які вони вивчали у школі і провели невеличкий «Книжковий лабіринт» з розгадуванням кросворда, який дозволив виявити не тільки знання художніх творів ,а й де можна швидко їх відшукати в бібліотеці.
З метою формування у школярів свідомого і зацікавленого ставлення до книги, вміння правильно й усвідомлено її читати, аналізувати, черпати корисне, повчальне, користуватися довідковими виданнями та періодикою проводяться бібліотечно-бібліографічні уроки.
Значення книг у життя людини важко переоцінити. З дитячих років вони допомагають нам пізнавати світ, дають поради, засмучують і розвеселяють. Люди, які багато читають, не тільки мають енциклопедичні знання, а й ніби проживають різні життя разом з героями улюблених книг. Чекаємо наших читачів у бібліотеці, яка знаходиться на першому поверсі нашого НВК.