top of page

Робота з дошкільниками

З  метою сприяння безболісної адаптації шестирічок до подальшого навчання в школі у 2018-2019 навчальному році на базі Нижнєнського НВК "ДНЗ-ЗНЗ" № 36 в період березня - квітня 2018 року проведні заходи для батьків та дітей дошкільного віку.

Заняття для дітей і батьків проводили вчитель початкових класів Батіна Оксана Володимирівна та  вихователь Метьолкіна Вікторія Володимирівна

Були опрацьовані основні складові та зміст Концепції Нової української школи. Батьки на практичних заняттях ознайомилися з особливостями організації освітньо- виховної роботи з дітьми.

На заняттях з дошкільниками використовувалися методичні прийоми, передбачені Новим державним стандартом початкової освіти.

Робота продовжиться до кінця поточного навчального року, бо більшість дітей закладу здобувають загальну дошкільну освіту.

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА БАТЬКАМ – ПЕРШИМ УЧИТЕЛЯМ СВОЇХ ДІТЕЙ

Інформація

про новий державний стандарт

загальної  початкової освіти


Розпочалося реформування  загальної  середньої  освіти

“Нова українська школа”.

З  вересня 2018 року всі  першокласники  країни  навчаються за новим стандартом.

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО ЗМІН !

ЩО ТАКЕ НОВИЙ ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ЗАГАЛЬНОЇ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ?

Цей документ буде визначати державні  вимоги до обов’язкових  результатів  навчання  учнів на рівні  початкової  освіти.

Проект нового державного стандарту сформовано на основі досягнень  успішних систем освіти за кордоном.

Враховано і здобутки  українських  інноваційних  шкіл, які  впродовж двох десятиліть демонструють високу якість початкової  освіти. Береться до уваги і досвід  експериментального  оновлення програм  початкової  освіти, яке відбулося у 2016 році. Новий  державний стандарт початкової освіти  набув  чинності 1 вересня 2018 року.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ У КЛАСНІЙ КІМНАТІ?

Освітнє середовище буде організоване таким чином, щоб кожна дитина  почувала себе у класі  затишно і безпечно, а кожен класс  відображав ту спільноту  дітей, яка там навчається. Навчальний  простір буде облаштований так, щоби  задовольняти індивідуальні  потреби кожної  дитини та сприяти  роботі  дітей в малих  групах. Спільна робота у шкільному колективі сприятиме розвитку  взаємоповаги  і відповідальності.  Водночас, будуть місця,  де дитина  зможе  побути   наодинці. Так само буде виділено   місця, де б діти  змогли  зберігати  особисті  речі, які вони приносять у школу. Стіни і меблі  будуть  використовуватися   для розміщення  робіт  учнів. Така  увага до дитячої  праці й творчості   підвищує   їхню  самооцінку і формує  гідність.

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ЗМІСТ?

Обсяг  вивчення  окремих  освітніх  галузей, як-от, мовно-літературна  чи  математична, не зменшиться – просто зміниться спосіб  подачі. Повсякденне  навчання  стане  цікавим та успішним. У майбутньому  це  допоможе  сформувати інтерес учнів до математично-природничих  дисциплін. Задля підвищення  цікавості  дітей   знання з різних галузей поєднуватимуться  в інтегровані теми. Наприклад, першою темою  буде “Я школярик”.  Інші теми: “Знайомтесь – це я”, “Природа і ми” тощо. Навчальні  заняття в рамках кожної теми організовані як “міні-уроки”, які  переходитимуть в активну  діяльність  дітей в малих  групах. Планування тем здійснюється за активної  участі самих учнів за схемою: «Знаємо – хочемо  дізнатися - дізналися». Таким чином формуватиметься  почуття  відповідальності   учнів за свій час і свій   вибір.

ЯК ЗМІНЯТЬСЯ МЕТОДИ ВИКЛАДАННЯ?

Роль учителя зміниться. Крім  передачі  знань  вчитель буде формувати  спільноту, сприяти формуванню позитивної самооцінки, розвивати  ключові  навички для життя. Зокрема, будуть  виховуватися  цінності   свободи і відповідальності. Почуття   безпеки. Вміння   формувати і відстоювати  власну точку зору, слухати   інших, ділитися, досягати  компромісів. Разом з учителем учні   братимуть участь в розробленні та дотриманні   правил поведінки у класі. Кілька  разів на тиждень у спеціально  відведеному  місці  будуть  проводитися  ранкові  зустрічі, під час яких  діти обмінюватимуться новинами, дізнаватимуться про плани на день. Зміниться  підхід  до оцінювання.   Замість  ранжування  учнів  оцінювання слугуватиме  одним  з  інструментів  для аналізу індивідуального поступу  учнів. Учителі  застосовуватимуть  палітру   засобів для збору  інформації: поточне  оцінювання  досягнень, спостереження, порт фоліо  учнівських   робіт.

ЩО СТАНЕТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ

 ПЕРШОГО КЛАСУ?

По закінченні  першого  класу Ваша дитина  піде у другий  клас, де триватиме  пілотування проекту нового державного стандарту. Післязавершення  початкової  освіти у пілотних  класах у 2021 році  діти  продовжать  вчитися в основній школі  також згідно із новим  стандартом.

За аналогією з початковою освітою, новий державний стандарт базової  освіти буде пілотуватися у 2020 році.

ЯК МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ БАТЬКИ?

У початкову школу дитина вже  потрапляє з великим багажем  знань і навичок. Вона вміє  розмовляти, їсти, одягатися, орудує  простими  знаряддями, доглядає за собою, має  навички  гігієни. Батьки – це  перші  учителі й найкращі  знавці  своєї  дитини. “Нова українська школа” передбачає,що  учителі разом із батьками утворюють партнерство, у центрі якого знаходиться дитина. Батьки зможуть  співпрацювати з учителем у такий  спосіб:

• Брати участь у постійному  діалозі, у тому числі – у батьківських  зборах.

• Організовувати  додаткову  комунікацію (групи в месенджерах, інформаційні  розсилки, “чайні  зустрічі”, обміни книжками та іграми)

• Допомагати в організації  заходів, проведенні  класних і позашкільних занять. Коли батьки беруть участь у шкільних заходах, співпрацюють з учителем, дитина бачить, що всі  значимі для неї  дорослі  піклуються про неї. Відтак, зростає  її  самоповага. Об’єднання зусиль учителів і батьків сприяє особистісному зростанню дитини і полегшує  засвоєння  матеріалу. Це підтверджують  наукові  дослідження. Ось чому важливо  зробити школу і дім одним цілим для дитини.

 

Вічне питання: де починаються і закінчуються обов’язки школи?

За що відповідають батьки, а за що – вчителі?

 «Шановні батьки!  Ми хочемо нагадати вам, що такі чарівні слова, як «доброго дня», «будь ласка», «дякую» і «вибачте», вперше впізнаються вдома.  Саме там діти вчаться бути чесними, пунктуальними і старанними, добре ставитися до друзів, поважати старших і вчителів.  Саме вдома вони вчаться бути акуратними, не говорити з набитим ротом і кидати сміття в урну.  Вдома вони також навчаються бути організованими, доглядати за своїми речами і не чіпати чужі.  А в школі ми вчимо їх мови, математики, історії, географії, фізики, хімії та фізкультури. Батьківське виховання ми лише підкріплюємо, але не замінюємо його ».

bottom of page